27 yıl sonra Doom, Apple’ın Pippin’i üzerinde çalışıyor!

Leila

Global Mod
Global Mod
27 yıl sonra Doom, Apple’ın Pippin’i üzerinde çalışıyor! Yeni veya eski herhangi bir elektronik cihaz için nihai başarı, Doom’un çalışmasını sağlamaktır. Apple’ın son konsolu Pippin nihayet onur rozetini aldı!

Bir oyun konsolu için yuvarlanmaktan daha normal ne olabilir? Kıyamet ? Ama işte, hiçbir şey basit değildir ve özellikle de Apple’ın 90’ların bu devasa pazarına girmek için yaptığı tuhaf başarısız girişim olan Pippin söz konusu olduğunda. Ancak hacker SuperZvesda bunu yapmayı başardıkonsolun açılmasını ve birçok yazılım manipülasyonunu içeren birçok Kendin Yap işlemi pahasına.

Çok akıcı değil ama oynanabilir

Bu çabaların sonunda ödül: Son KıyametOyunun oyun motorunu kullanan resmi sürümü ve varlıklar grafikleri Kıyamet II, Pippin’de çalışıyor. SuperZvesda’ya göre, FPS tamamen akıcı değil ama yine de oynanabilir ve cihazda yerel olarak çalışır. Bu sitede listelenenlerin hepsine eklenen harika bir özellik: hesap makinesi, ATM, tıbbi ekipman, kamera ekranı, MacBook Pro Touch Bar…

Bununla herkesten çok gurur duyuyorum!

Dün gece Doom’u çalıştıracak bir Apple Pippin almayı başardım!

Doom’un tasarlanmamış bir makinede çalıştırılmasından daha tatmin edici çok az şey vardır! Bunu başarabildiğime inanamıyorum! Çok heyecanlıyım!#modlama #retrooyunlar #kıyamet pic.twitter.com/1ObEUVGoo4

— Retro Prenses Selena (@SuperZvesda) 12 Ekim 2023
Genel olarak “Apple’ın konsolu” olarak sunulursa Pippin tam olarak öyle değil. Daha çok teknik özellikleri Apple firması tarafından sağlanan bir platformdu (kabaca söylemek gerekirse, Pippin sınırlı bir Mac’ti), cihazın yapımının sorumluluğu maceraya atılmak isteyen üreticilere düşüyordu.

Bandai, 1996 yılında Japonya’da (Atmark) ve Amerika Birleşik Devletleri’nde (@World) iki modeli piyasaya sürerek şansını denedi. Avrupa versiyonu Katz Media tarafından piyasaya sürüldü, ancak işletmeler için bir kiosk olarak tasarlandı. Konsol yalnızca video oyunlarıyla değil aynı zamanda multimedya başlıkları (modaydı) ve eğitici başlıklarla da övünüyordu. 1997 yılında Apple’ın başına dönen Steve Jobs bu maceraya son verdi.