5 yıl sonra elektrikli Lamborghini Lanzador hakkında 3 gerçek

Leila

Global Mod
Global Mod
5 yıl sonra elektrikli Lamborghini Lanzador hakkında 3 gerçek Pebble Beach’teki prestijli Amerikan Concours d’Elegance ile sona erecek olan Monterey Araba Haftası vesilesiyle Lamborghini tarafından %100 elektrikli bir SUV konsepti sunulacak. Planlanandan beş yıl ileride, yani 2028 ve içten yanmalı motorsuz ilk Lamborghini’nin üretimi.

Lamborghini, 2028’de ilk üretim modelinin gelişinin habercisi olan %100 elektrikli SUV konsepti “Lanzador”u önümüzdeki saatlerde Kaliforniya’da görücüye çıkaracak. İtalyan marka, Monterey Otomobil Haftası vesilesiyle Bugatti’nin yanında buluşacak. Hepsi yeni özelliklerle (yeni AMG GT gibi) gelen Aston Martin, Maserati ve hatta Mercedes.

Burada sunulan görüntüler, web’deki bir sızıntıya aittir. Ancak bunlar, markanın 2028 üretim modelinin habercisi olan ilk %100 elektrikli modelinin resmi fotoğrafları.

1/ İki kapılı coupe SUV

Lanzador, bir süper otomobilin silüetini bir SUV’unkiyle değiştiriyor. Bununla birlikte, çizgileri, yalnızca iki kapısı, arkada büyük bir difüzörü ve Gallardo, Aventador ve daha yakın zamanda Revuelto’nun mirasını yeniden keşfeden bir ön kısmı olan ultra profilli bir coupé’nin çizgileri olmaya devam ediyor. Arka lambalar da dahil olmak üzere 2021’de piyasaya sürülen en son Lamborghini Countach LPI 800-4’ü de hatırlatan bir profil tasarımını da not edebiliriz.

Lamborghini Lanzador Elektrikli Suv Konsept Profil Resmi

© Lamborghini

İçeride, dört koltuk ve cam tavan sayesinde oldukça aydınlık bir atmosfer. Boşluk var gibi görünüyor ve Lamborghini, başka hiçbir üreticiye benzemeyecek şekilde gösterge tablosunda daha da fazla çalıştı. Ambiyans, Lamborghini ve her yerde bulunabilen karbon ve deri ile süper arabalara çok sadık kalıyor. Yan taraftaki Revuelto’nun daha bilge bir havası var.

Lamborghini Lanzador Kabin Elektrikli Suv Konsepti

© Lamborghini
2/ Ferrari’nin üç yıl gerisinde

Sant’Agata Bolognese markasının yeni serisinde, hibrit yeni geldi ve elektrik, zaman alacak bir başka adım. Yönetim sonunda ona dönmeye karar verdi, ancak rekabetten, özellikle de ısı motoru olmayan ilk modelini 2025’te sunacak olan Ferrari’den bir ipucu görüyoruz. Lamborghini’nin geçiş aşamasında “Kutlama” adlı bir aşama gördüğünü unutmayın. ”, 2021’den 2022’ye kadar sürdü.

Lamborghini Lanzador Elektrikli Suv Konsepti Ön Taraf

© Lamborghini
3/ yakın bir sunum

Lanzador’un görüntüleri, Lamborghini’nin yukarı yönlü duyurularını bulmak yaygın hale geldiğinden, internette bir sızıntıyla ortaya çıktı. Monterey Araba Haftası’nın ilk günü münasebetiyle gün içinde daha fazla bilgi verilecektir. Konsept aşamasında üretim versiyonunun habercisi olan model, büyük ölçekte de pazarlanmayacak. Seri, Lamborghini’nin prestijini geliştirmek için serilerinin geçiş aşamalarında yapmayı sevdiği gibi sınırlı olacak.

Lamborghini, hibrit modellerinde de 2014 yılında Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Asterion adlı bir konseptle yola çıkmıştı.