Ardından Wes Anderson’ın yeni kısa filmi Netflix’te yayınlanacak

Shib

New member
Yıldız oyuncu kadrosuyla

‘Sizin görmediğiniz bir şey görüyorum’: Wes Anderson’ın yeni kısa filminin vizyon tarihi açıklandı

Eylül başında Wes Anderson’ın yeni kısa filmi “Görmediğin Bir Şey Görüyorum”un galası Venedik Film Festivali’nde yapılacak. Artık yayın tarihi Netflix yayın hizmetinde açıklandı.

© Kaynak: dpa

makaleyi dinle • 2 dakika

Eylül başında Wes Anderson’ın yeni kısa filmi “Görmediğin Bir Şey Görüyorum”un galası Venedik Film Festivali’nde yapılacak. Artık yayın tarihi Netflix yayın hizmetinde açıklandı.

Netflix’te bir yıldız alarmı daha: Yıldız yönetmen Wes Anderson’ın son yapımında Benedict Cumberbatch’ten başkası görülmeyecek. Anderson, Roald Dahl’ın “Görmediğiniz Bir Şeyi Görüyorum” adlı kısa öyküsünü yayın devi için uyarladı. Hikayenin orijinal adı Henry Sugar’ın Harika Hikayesi’dir.

Kısa filmin galası 1 Eylül’de Venedik Film Festivali’nde yapılacak. Daha sonra 27 Eylül’den itibaren Netflix’te satışa sunulacak. Filmde Hollywood yıldızı Ralph Fiennes’in de rolü var. Yapım 39 dakika sürüyor ve başrolde Cumberbatch yer alıyor. Fiennes, Road Dahl’ı bizzat canlandıracak. Kadroyu tamamlayanlar arasında Dev Patel, Sir Ben Kingsley ve Richard Ayoade yer alıyor. IndieWire ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Anderson, bu projeyi uzun zamandır yapmak istediğini ve Dahl ailesinin kendisine onay sözü verdiklerini açıkladı. Anderson, 2009 yılında “Fantastik Bay Fox” ile bir Dahl hikayesini başarıyla filme almıştı.

“Gerçekten Bir Film Değil”

Yönetmen şöyle açıkladı: “Yani beni bekliyordu. Ama bunu nasıl yapacağımdan pek emin değildim,” diye açıkladı yönetmen, “Cevabı bulamadım ve birdenbire buldum: Bu bir kısa film. Ancak ben filmi çekmeye hazır olduğumda Dahl ailesinin artık hakları kalmamıştı.”

Anderson, “İşin tamamını Netflix’e sattılar” dedi. “Birdenbire bunu yapacak başka yer kalmadı çünkü orası onların.” “Aslında” bir film olmadığı için Netflix proje için de doğru yer. Anderson, yaptığı iş için bir İngiliz televizyon dizisini model olarak görüyor: “Eskiden Stephen Frears, John Schlesinger ve Alan Clarke gibi kişilerin yönettiği ‘Play for Today’ adlı BBC programları vardı” diyor yönetmen. “Bunlar saatlerce süren, hatta daha kısa süren programlardı. Aklımda böyle bir şey vardı.”

Haberler/Televizyon gösterisi