Chrome sonunda Windows Arm için optimize edildi

Leila

Global Mod
Global Mod
Chrome sonunda Windows Arm için optimize edildi Microsoft sevinebilir: Arm için Windows işletim sisteminin saflarında yeni ve güçlü bir müttefik var. Google gerçekten de platform için Chrome'u optimize etti ve bu da kullanıcılar için büyük bir fark yaratacak.

Microsoft SQ3 çipli Surface Pro 9 gibi Arm mimarili çiplerle donatılmış PC'lerde işletim sistemi elbette Windows 11'dir. Ancak x86 mimarisiyle çalışan Intel işlemcili PC'lerdeki ile Windows 11'in aynı sürümü değildir. Ne yazık ki Microsoft açısından Windows for Arm, tüm geliştiricilerin beğenisini kazanmaktan hâlâ çok uzak ve pek çok yazılım bu platform için optimize edilmemiş.

Microsoft ve Windows for Arm için Güçlendirme

Sonuç olarak, birçok uyumsuz x86 yazılım programı Windows for Arm'da taklit edilerek performansın düşmesine neden olur. Sonuç olarak platformun benimsenmesini engelliyorlar. Google, Chrome'u optimize ederek ona ciddi bir yardım eli uzattı — Canary sürümü, başka bir deyişle alfa — Windows'un bu sürümü için. Bu, yazılımın Windows x86'da olduğu gibi Windows for Arm'da da aynı şekilde çalıştığı anlamına gelir: tarayıcıyı kullanan birçok İnternet kullanıcısı için bir rahatlama!

Google'ın Chrome'u Arm mimarisine uyarlamak için neden bu kadar beklediğini merak ediyoruz. Çünkü arama motoru bu platformu uzun yıllardan beri desteklemektedir: Tüm Chromebook'lar Arm çipleri tarafından desteklenmektedir ve ChromeOS işletim sistemleri, Chrome oluşturma motoru Chromium'u temel almaktadır. Ayrıca Microsoft'un Windows for Arm için optimize edilmiş Edge tarayıcısı da Chromium'u temel alıyor.

Bu nedenle Google, sonunda gelen Chrome'un Windows for Arm sürümünü tamamlamak için tüm araçları elinde bulundurdu. Bu, Qualcomm ve yeni Snapdragon X Elite çipinin yardımıyla işletim sistemi için yeni bir atağı yeniden deneyecek olan Microsoft için çok iyi bir haber. Ancak yayıncının, Windows for Arm'ı ticari bir başarıya dönüştürmek için Chrome'dan çok daha fazlasına ihtiyacı olacak.

🔴
01net'ten hiçbir haberi kaçırmamak için bizi Google Haberler ve WhatsApp'tan takip edin.
Opera One - Yapay zeka destekli web tarayıcısı

Opera One – Yapay zeka destekli web tarayıcısı

Yazan: Opera