Mac Hesap Makinesi uygulamasında büyük değişiklikler bekleniyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Mac Hesap Makinesi uygulamasında büyük değişiklikler bekleniyor Eski güzel macOS hesap makinesi nihayet işletim sisteminin bir sonraki sürümüyle uygun bir yenilemeye hak kazanmalı. Bu nedenle yeni arayüz ve yeni işlevler de var.

Mac'te, işletim sistemine kadar uzanan saygın Hesap Makinesi uygulamasının son tasarım değişikliği, önceki sürümlerin skeuomorfik yönünün yerini aldı (birçokları için ne yazık ki). O zamandan bu yana yapılan değişiklikler minimum düzeydeydi ancak bu durum macOS 15 ile değişecek.

Kullanımı daha basit bir hesap makinesi

10 Haziran'da WWDC sırasında tanıtılacak olan bir sonraki Mac işletim sisteminin Hesap Makinesi'ni gerçekten güncel hale getireceği anlaşılıyor. AppleInsider. Aslında Apple ilham almak için çok uzaklara bakmazdı: arayüz iPhone Hesap Makinesinin arayüzünden başkası olamaz. Yani kare düğmeler yerini yuvarlak düğmelere bırakacaktı!

Macos14 Hesap Makinesi

macOS Sonoma'daki Hesap Makinesi uygulaması. © 01net

Ayrıca bu “GreyParrot” projesinin programında kullanıcı nihayet uygulama penceresini yeniden boyutlandırabilecek! Düğmelerin ve tuşların boyutu otomatik olarak yeni boyuta ayarlanacaktır. Apple ayrıca basit bir düğmenin varlığıyla hesap makinesinin farklı standart/bilimsel/programcı sürümleri için hesaplama geçmişine (tüm işlemleri listeleyen “kağıt rulosu”) erişimi de geliştirebilir.

Dönüşümler de çok daha erişilebilir olacaktır. Birimler menü çubuğundan geçmek yerine doğrudan uygulama arayüzünde görünecek. Hesap Makinesinin bu yeni sürümü, matematiksel formüller ve denklemler içeren notlar oluşturmanıza olanak tanıyan Matematik Notları işlevini entegre edecektir.

iOS 18'i okuyun: Notes uygulamasında sesli notlar… ve iPad için bir hesap makinesi mi?
Hesap Makinesi'ni bu şekilde güçlendiren Apple, PCalc veya Calcbot gibi diğer iyi bilinen uygulamalarla doğrudan rekabet edecek. Geliştiricilerin utanmasına neden olacak kadar yeterli: Uygulamalarının aksine, Hesap Makinesi aslında varsayılan olarak yüklenir ve ücretsizdir.

🔴
01net'ten hiçbir haberi kaçırmamak için bizi Google Haberler ve WhatsApp'tan takip edin.
Opera One - Yapay zeka destekli web tarayıcısı

Opera One – Yapay zeka destekli web tarayıcısı

Yazan: Opera

Kaynak :

AppleInsider