PC'niz yakında metni sizin sesiniz ile okuyabilecek

Leila

Global Mod
Global Mod
PC'niz yakında metni sizin sesiniz ile okuyabilecek Windows 11'in en son içeriden öğrenilen yapısı, özellikle ilgi çekici yeni bir erişilebilirlik özelliği sunuyor. Microsoft'un işletim sistemi yakında içeriği yüksek sesle okumak için sesinizi kullanabilecek.

PC'niz yakında sesinizi kullanarak kendisini sözlü olarak ifade edebilecek. Microsoft'un Dev ve Canary kanallarında Insider üyelerine yayınladığı en son Windows 11 sürümü, yeni ve çok ilginç bir işlevi gizliyor. Görünüşe göre Microsoft, PC'nizin içeriği kendi sesinizi kullanarak yüksek sesle okumasına olanak tanıyacak yeni bir erişilebilirlik modülünü test ediyor.

Bilgisayarınız sizin adınıza konuşabilecek

Şu anda devre dışı olan işlev, özel ViVeTool yardımcı programını kullanarak onu etkinleştirebilen bazı Insider'lar tarafından fark edildi. Windows 11'in 26052 numaralı yapısında bulunan bu yeni modül, ” Benim için konuş “. Windows Erişilebilirlik Ayarlarında özel menüyü etkinleştirmek zaten mümkünse Benim İçin Konuş henüz işlevsel değildir. Test makinemizde Benim için Konuş'u etkinleştirmek şu anda sesinizi kaydetmenize veya herhangi bir şey okumanıza izin vermiyor. Windows + Bu işlevselliğe ayrılmış Ctrl + T klavye kısayolu çalışır ancak şu anda başka bir işlem mümkün değildir.

Windows 11 Benim Adıma Konuş1

© Haberler
Windows 11 Benim Adıma Konuşun2

© Haberler

Kişisel Ses adı verilen benzer bir özelliğe sahip olan iOS 17, örneğin iPhone'un bir ses avatarı sentezleyebilmesi için kullanıcıdan 150 cümleyi yüksek sesle okumasını istiyor.

Windows 11 ayarlarında görüntülenen açıklamaya göre modül, PC'nizin ses tonlamanızı kullanarak kendisini sözlü olarak ifade etmesine olanak tanıyacaktır.

Benim İçin Konuş'un yardımıyla, çevrimiçi toplantılarda veya yüz yüze görüşmelerde kendi ses avatarınızı oluşturabilir veya başkalarıyla iletişim kurmak için kendi sesinizi koruyabilirsiniz. » açıklamasında Microsoft'u belirtir.
Sesinizin önceden kaydedilmiş kopyasını kullanarak okumak için Windows 11'de yalnızca metin girmeniz gerekecektir. Ses tonlamalarının bir kopyasını kaydederek, engelli veya kendilerini ifade etme becerilerini etkileyebilecek bir hastalığı olan kullanıcılar, seslerini makinelerine kaydedebilecek.

Daha sonra bilgisayarlarını kullanarak metin mesajlarını sentezlenmiş sesleriyle okuyabilecekler ve böylece kendilerini konuşarak ifade etmede yaşadıkları zorlukları telafi edebilecekler.

🔴
01net'ten hiçbir haberi kaçırmamak için bizi Google Haberler ve WhatsApp'tan takip edin.
Opera One - Yapay zeka destekli web tarayıcısı

Opera One – Yapay zeka destekli web tarayıcısı

Yazan: Opera

Kaynak :

Neowin