Şimdi sinemada neler var? 20 Nisan 2023’ten itibaren Almanya’da vizyona giren güncel sinema filmleri – filmler ve fragmanlar

Shib

New member
Bir bakışta filmler

Almanya’da vizyona giren güncel sinemalar

Almanya’da Perşembe, sinema açılış günüdür.

© Kaynak: Fabian Sommer/dpa

Şu anda sinemalarda hangi filmler gösteriliyor ve hangileri yakında vizyona girecek? Burada Almanya’daki sinema gösterimlerine genel bir bakış sunuyoruz.

Her perşembe aktüel sinema programına yenileri eklenmektedir. Sinemaya genel bakışımız sizi güncel tutacaktır. Ayrıca 2023’te hangi gişe rekorları kıran filmlerin görüneceğini de gösteriyoruz.

Bunu bu makalede bulacaksınız

20 Nisan 2023’ten itibaren sinemalarda yeni

Bu filmler bu hafta Almanya’da başlıyor:

• Saf zevk
  • sonsuzluk havuzu
  • Işık İmparatorluğu
  • kırmızı Gökyüzü
  • Brady’nin Hanımları
  • Loriot’un büyük animasyon filmi revizyonu
  • Ahududu hardallı
  • Prenses Müdür: Crown Handler 1
  • 50. yılınız kutlu olsun
  • Bayan Viborg
  • milyonda bir
  • güçlünün hakkı
  • Chervonet’ler
Güncel sinema olayları: filmler ve fragmanlar

• kırmızı Gökyüzü (20 Nisan’dan itibaren) | Önce her şey güneşli bir yaz romantizmine benziyor, sonra işler karışıyor: Christian Petzold’un çok katmanlı filmi “Kızıl Gökyüzü”nde hüzünlü bir Pompeii anı bile var.
Önerilen Haber Amaçlı İçerik

Bu noktada harici içerik bulacaksınız Youtube, makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.

• Kokain Ayı (13 Nisan’dan itibaren) | Bir uyuşturucu kaçakçısı, uçağı aşırı yüklü olduğu için kokain yükünü bir ormanın üzerine boşaltır. Bu madde, vahşi doğada deliliğe neden olan siyah bir ayıyı uçurur. Aktris Elizabeth Banks, kült komedi Cocaine Bear’ı yönetti.

Bu noktada harici içerik bulacaksınız Youtube, makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.

• Süper Mario Kardeşler Filmi (5 Nisan’dan itibaren) | Fena değil – ve şaşırtıcı derecede iyi! Sadece on yıl önce “Super Mario Bros. F” gibi yetenekli uzun metrajlı filmler düşünülemezdi, bugün ise her yerdeler. Oyunlarla ilgili filmlerin ve TV dizilerinin bir araya geldiğini kanıtlıyorlar. Ancak bu noktaya kadar olan öğrenme süreci uzun sürdü.

Harici içeriği göster

• Bir gün birbirimize her şeyi anlatacağız (13 Nisan’dan itibaren) | 19 yaşındaki bir kız kendinden yaşça büyük bir adamla aşk yaşamaya başlar. Kendine güvenen genç bir kadının arzularını anlatan yönetmen Emily Atef, tüm Lolita klişelerinden kilometrelerce uzakta.

Harici içeriği göster

• Üç Silahşörler: D’Artagnan (13 Nisan’dan itibaren) | Ekran bu malzemeden asla yorulmaz: “Üç Silahşörler”in yeniden çevrimi, romantizm ve gerilim içeren başarılı bir maceradır. Eva Green’in canlandırdığı Milady de Winter kendi gündeminin peşinden gidiyor.

Harici içeriği göster

• Kahire Komplosu (6 Nisan’dan itibaren) | Tarık Saleh bu gerilim filminde Mısır’da kilise önderliği ile gizli servis arasında sıkışıp kalan genç bir öğrencinin öyküsünü anlatıyor. Yönetmen, Umberto Eco’nun ortaçağ gerilim filmi Gülün Adı’ndan esinlenmiştir.

Harici içeriği göster

• Sissy ve ben (30 Mart’tan itibaren) | Frauke Finsterwalder’ın filmiyle, mevcut Sisi çılgınlığı geçici olarak sona eriyor. Yönetmen, imparatoriçe ile son nedimesi arasındaki ilişkiyi anlatıyor. Harika güzel sözlerle dolu keskin bir komedi.

Harici içeriği göster

• Manta Manta – İkinci Bölüm (30 Mart’tan itibaren) | Eski kariyerine başladığı “Manta Manta”nın “ikinci bölümü” için Til Schweiger her şeyi kendi eline alıyor ve her şey saat gibi çalışıyor. Bertie Katzbach olarak oğlunun sınıfında bir özgürlük sembolü olarak araba hakkında bir konuşma yapıyor. Nostalji neşelendiriyor, şimdiki zamana yapılan atıflar doğru, ancak biraz daha az dışkı şakası daha fazla olurdu.

Harici içeriği göster

Bu filmler 2023’te vizyona girecek

Almanya’da öne çıkan seçili sinema filmlerinin onaylanan gösterim tarihleri. Değişime tabidir.

• “Babil” (19.01.2023) – ile: Brad Pitt, Margot Robbie, Tobey Maguire, Olivia Wilde. Yönetmenliğini Damien Chazelle’in üstlendiği yapımlar
  • “Mağara Adamı” (26.01.2023) – ile: Moritz Bleibtreu, Wotan Wilke Möhring, Jürgen Vogel. Yönetmenliğini Laura Lackmann’ın üstlendiği yapımlar
  • “Otto Adında Bir Adam” (02/02/2023) – Oyuncular: Tom Hanks, John Higgins, Tony Bingham. Yönetmenliğini Marc Forster’ın üstlendiği yapımlar
  • Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania (02/15/2023) – ile: Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer. Yönetmen: Peyton Reed
  • “Kabinde Kapıyı Çalın” (16.02.2023) – ile: Dave Bautista, Rupert Grint, Jonathan Groff. Yönetmen M Night Shyamalan
  • “Işık İmparatorluğu” (03/02/2023) – ile: Olivia Coleman. Yönetmen: Sam Mendes
  • “Fabelman’lar” (03/09/2023) – Oyuncular: Michelle Williams, Gabriel LaBelle, Paul Dano. Yönetmenliğini Steven Spielberg’in üstlendiği film.
  • “John Wick: Bölüm 4” (24.03.2023) – ile: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Lance Reddick, Ian McShane. Yönetmenliğini Chad Stahelski’nin üstlendiği yapımlar
  • “Manta Manta – İkinci Bölüm” (30.03.2023) – ile: Til Schweiger, Moritz Bleibtreu, Tina Ruland. Yönetmen: Til Schweiger
  • “Galaksinin Koruyucuları Cilt 3” (27.04.2023) – Oyuncular: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Sylvester Stallone. Yönetmenliğini James Gunn’ın üstlendiği yapımlar
  • “Balina” (27.04.2023) – Oyuncular: Brendan Fraser, Sadie Sink, Ty Simpkins. Yönetmenliğini Darren Aronofsky’nin üstlendiği yapımlar
  • Kitap Kulübü: Sonraki Bölüm (05/11/2023) – ile: Jane Fonda, Diane Keaton. Yönetmenliğini Bill Holderman’ın üstlendiği yapımlar
  • “Neredeyse X” (18.05.2023) – ile: Vin Diesel, Jason Momoa, Charlize Theron. Yönetmenliğini Louis Leterrier’in üstlendiği yapımlar
  • “Denizkızı Arielle” (25/05/2023) – ile: Halle Berry, Javier Bardem. Yönetmenliğini Rob Marshall’ın üstlendiği yapımlar
  • “Örümcek Adam: Yeni Bir Evren 2 – Örümcek Evreninde” (06/01/2023) – Shameik Moore, Hailee Steinfeld, Issa Rae ile. Yönetmen: Joaquim Dos Santos, Kemp Powers, Justin K. Thompson
  • “Transformers 7: Canavarların Yükselişi” (06/08/2023) – ile: Michelle Yeoh, Pete Davidson, Peter Dinklage. Yönetmen: Steven Caple Jr.
  • “Asteroit Şehri” (06/15/2023) – ile: Tilda Swinton, Adrien Brody, Tom Hanks. Yönetmen: Wes Anderson
  • “Flaş” (06/15/2023) – ile: Ezra Miller, Michael Keaton, Ben Affleck, Michael Shannon. Yönetmenliğini Andy Musketti’nin üstlendiği yapımlar
  • “Indiana Jones ve Kaderin Çağrısı” (29.06.2023) – ile: Harrison Ford, Phoebe Waller-Bridge, Thomas Kretschmann, Antonio Banderas. Yönetmenliğini James Mangold’un üstlendiği yapımlar
  • “Görevimiz Tehlike 7 – Ölü Hesaplaşma Bölüm 1” (07/13/2023) – ile: Tom Cruise, Simon Pegg, Ving Rhames, Rebecca Ferguson. Yönetmen: Christopher McQuarrie
  • “Barbie” (20.07.2023) – ile: Margot Robbie, Ryan Gosling, Will Ferrell. Yönetmen: Greta Gerwig
  • “Kaptan Marvel 2: Harikalar” (20.07.2023) – ile: Brie Larson, Iman Vellani, Teyonah Parris, Samuel L. Jackson. Yönetmen: Nia DaCosta
  • “Openheimer” (20/07/2023) – Oyuncular: Cillian Murphy, Robert Downey Jr. Yönetmen: Christopher Nolan
Sinemalarda Yeni: Filmler neden genellikle Perşembe günleri vizyona giriyor?

Almanya’da Perşembe, sinemanın açılış günüdür – neredeyse 20 yıl öncesine kadar farklıydı. Filmler cuma günü başladı. Alman film dağıtımcıları erken transferle reklam davulunu patlatmak istediler. İnternet ve sosyal medya çağında, bir filmin başarılı olup olmadığına ve dolayısıyla bir filmin gelecekteki kaderine giderek daha fazla ilk hafta sonu karar veriyor.

Filmler sinemalarda ne kadar kalıyor?

Bir filmin sinemada ne kadar uzun veya kısa kalacağı büyük ölçüde gişe sonucuna bağlıdır. Salonlar uzun süre satılırsa film mantıken uzun süre sinemada kalıyor. Sinema işletmecileri filmleri genellikle büyük salonlarda gösterirler ve hafta boyunca ilgi azalır azalmaz daha küçük salonlara geçerler. Ve tabii ki her hafta yeni filmler de ekleniyor ve bunların da oynanması gerekiyor. Ekran sayısı sınırlıdır.

Filmleri sinema işletmecilerine kiralayan film dağıtımcıları söz sahibidir. Bazen bir filmin asgari süre boyunca gösterilmesini gerektiren koşullar dayatırlar. Yoğun rekabetin yaşandığı sinema pazarında dağıtımcılar ile sinema işletmecileri arasındaki çekişmeler artıyor.

Televizyondaki filmler neden daha kısa?

Bazı film hayranları, evdeki TV’deki filmlerin neredeyse her zaman sinemadakinden biraz daha kısa olduğunu fark etmiş olabilir. Bu mutlaka kesilmiş bir versiyon olduğu için değil. Belirleyici faktör, sinema ve Alman televizyonu arasında farklılık gösteren iletim standardıdır.

TV’deki 25 kareye kıyasla ekranda saniyede yalnızca 24 kare gösterilir.

Haberler/yap/pf