Şimdiden “Mutlu Paskalyalar” diliyor musunuz?

GokyuzuYankilari

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Atasözleri, selamlar ve alıntılar

Whatsapp and Co. için Paskalya selamları – Sevdiklerinize Hayırlı Cuma günü ne dileyebilirsiniz?

Doğru fotoğrafla, dijital Paskalya selamları arkadaşlara ve ailelere tatil neşesi getirebilir.

© Kaynak: imago görüntüleri/Shotshop

Tatil için arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza güzel bir mesaj göndermek ister misiniz? İşte Messenger aracılığıyla anında gönderilebilen kısa sözler, alıntılar ve şiirlerden bir seçki.

Denise Orleans

Hannover. Paskalya’da sevdiklerinize birkaç güzel selam göndermek isterseniz buradan ilham alacaksınız. Kısa, komik veya dini Paskalya sözleri, alıntılar veya şiirler – burada uygun metin önerileri bulacaksınız.

Kutsal Cuma günü sözler ve selamlar: Şimdiden “Mutlu Paskalyalar” dileyebilir misiniz?

Geleneğe göre, İsa Kutsal Cuma günü çarmıha gerildi. Geleneksel olarak, Paskalya’dan önceki Cuma aslında bir yas günüdür ve bu nedenle tebrikler için pek uygun değildir. Kutlamalar, İsa’nın dirilişinin kutlandığı gün olan Paskalya Pazarında başlar. Yine de Kutsal Cuma günü Hıristiyan geleneğini anmak istiyorsanız, bunu örneğin rahatlatıcı ve derin düşüncelere daldırıcı sözlerle yapabilirsiniz. Birkaç öneri:

• Hayırlı Cumalar bize acı ve ıstıraptan umut ve kurtuluşun da gelebileceğini hatırlatır. Bu günde teselli ve cesaret bulabilirsiniz.
  • İsa Mesih’in çarmıhta öldüğü günü anmak. Huzur dolu hayırlı cumalar dilerim.
  • “Yalnızca en karanlık saatlerden kurtulduğumuzda, dirilişin ne anlama geldiğine dair bir sezgiye sahibiz.” – Ernst R.Hauschka
  • Düşünceli ve huzurlu bir Cuma diliyorum.
  • “Çünkü Tanrı dünyayı o kadar çok sevdi ki, biricik Oğlunu verdi, öyle ki, ona iman eden hiç kimse mahvolmasın, sonsuz yaşama kavuşsun.” – Yuhanna 3:16
  • “İsa Mesih diyor ki: Diriliş ve yaşam Ben’im. Bana iman eden ölse de yaşayacaktır.” – Yuhanna 11:25
  • Hayırlı Cumalar bize ışığın karanlıktan çıkabileceğini hatırlatır. Bu gün sizin için bir umut sembolü ve her zaman bir yol olduğunu hatırlatsın.
Whatsapp ve Co. için Kısa Paskalya Sözleri

• Hepinize mutlu, kutsanmış
    🙏
    ve rahatlatıcı bir Paskalya
    🐇
    diliyoruz! dan selamlar…
  • Tüm aile için Mutlu Paskalyalar
    👨‍👩‍👧‍👦
    ve Paskalya yumurtalarını boyarken iyi eğlenceler
    🐣
    dileğiyle…
  • Size stressiz harika bir Paskalya diliyorum
    💚
    !
  • Burnunuza çiçek kokusu
    🌼
    gelir. Easter Bunny’den size selamlar
    🐰
    !
  • Mutlu Paskalyalar
    🐇
    🐇
    !
  • Küçük tavşan
    🐇
    , yalnız gitti, seninle olmak istedim
    🐇
    🐰
  • 🥕
    üzerime yemin ederim ki seninim.
    🐰
  • Size
    🧑
    🤝
    🧑
    sonsuza dek arkadaş kalacağımız renkli bir Paskalya telaşı diliyorum!
    😊
  • Paskalya
    🐣
    , ama tam havuç!
    🥕
    🥕
  • Paskalya’da merhamet göstermem ve çikolatadan yapılmış
    🐰
    🐰
    tavşanlar yerim
    🍫
    !
  • Paskalya tavşanı
    🐇
    çimenlerin arasında, sallanan kuyruğu, kalkık burnu, uzun kahverengi kulakları
    🐰
    ile bir Paskalya yumurtası
    🥚
    kaybettiniz!
  • Paskalya
    🐰
    🥚
    evde mi kalıyorsun? Tebrikler! Gerçekten rahatla!
    💤
Romantik Paskalya Sözleri

• Merhaba
    💖
    , Paskalya’daki tüm rekabete rağmen benim için en tatlı
    🐰
    sensin.
    😘
  • Sana bir paskalya yumurtası vereceğim
    🥚
    , kırarsan iki tane
    🐣
    🐣
    olacak.
  • Paskalya
    🎁
    verme ve birbirimizi
    🐰
    🐰
    düşünme zamanıdır. Araba değil, vizon değil – kalpli bir selam
    💝
    . Mutlu Paskalyalar!
  • Mutlu Paskalyalar ve nihayet – sizin için büyük bir Paskalya
    💋
    !
Hıristiyan Paskalya sözleri ve Paskalya için İncil ayetleri

Paskalya, Yeni Ahit’e göre Tanrı’nın Oğlu olarak ölümün üstesinden gelen İsa Mesih’in dirilişini kutlar. Bu anlamı anımsatan dini bir Paskalya sözü için burada bir dizi metin bulacaksınız:

• O burada değil, dirildi. Daha Celile’deyken size nasıl dediğini hatırlayın: İnsanoğlu günahkârların eline teslim edilmeli, çarmıha gerilmeli ve üçüncü gün dirilmelidir. Luka 24:6-7
  • Ve İsa yüksek sesle haykırdı: Baba, ruhumu senin ellerine teslim ediyorum! Ve bunu söyledikten sonra ayrıldı. Luka 23:46
  • Ama melek kadınlara, Korkmayın dedi. Çarmıha gerilmiş İsa’yı aradığınızı biliyorum. O burada değil; söylediği gibi dirildi. Gel de yattığı yeri gör. Matta 28:5-6
  • Rab gerçekten yükseldi. Luka 24:34
Kartlar için Paskalya şiirleri

İlkbahar ve Paskalya’ya atıfta bulunan küçük bir şiir de Paskalya selamı için idealdir. Arkadaşlarınıza ve ailenize birkaç kelime daha söylemek istiyorsanız, işte bazı öneriler:

Bir zamanlar Paskalya Tavşanı varmış

yeşil çimenlerin arasında küçük bir menekşe gördü.

Eğildi ve yumuşak bir sesle:

Sevgili menekşe, yaşamana izin vermeyi seviyorum.

Paskalya yumurtası yemeyi tercih ederim.

—-

kıçını kaldırmak

kulaklar aşağıda

kulak altı tavşan

mutlu bir şekilde zıplar.

—-

kahvaltı için bir yumurta

öğle yemeği için iki yumurta

akşam için üç yumurta likörü.

—-

tavuk şerbetçiotu

yumurtadan çıkmış

Deli

Paskalya mutluluğu!

—-

tavşanlar gevşek

yumurtalarını rahminde taşımak

onları serin Paskalya yosununa koyun.

Çabuk git buradan!

—-

Paskalya tavşanı var, var,

Artık beklemek istemiyoruz!

Çiğdem ve Papatyalar

Unutma beni ve lale duruyor

Uzun zamandır bahçemizde.

paskalya tavşanı var, var

Rengarenk yumurtalarınla!

Yıldız kutudan çıkıyor

Yavru kedi evinin etrafında oturuyor;

Baharı kutlamaya ne zaman geliyorsunuz?

Paskalya tavşanı var, var,

En iyisini diliyorum!

Bir büyük yumurta, bir küçük yumurta

Ve komik bir Dideldumdei,

Hepsi bir yuvada!

paskalya alıntıları

Ciddi olması durumunda, alıntılar Paskalya için bir selamlama olarak uygundur. Tanınmış şahsiyetler ve dini yazarlardan bazı öneriler:

• “Sessiz Cuma” ve Paskalya Günü yoksa, yılın iyi bir günü geçirmiyorsunuz demektir. – Martin Luther
  • Noel’de karda dans etti, Paskalya’da ayak parmaklarında don. -Wilhelm Busch
  • Paskalya bayramı her yıl tavşan için oldukça zordur. -Wilhelm Busch
  • İsa’nın dirilişi, Tanrı’nın bizim ölmemize evet ama sonsuz ölümümüze hayır dediğini gösterir. Bu yüzden Paskalya benim mutlu günüm. – Kurt Rommel
  • Hayırlı Cumalar sona eriyor. Paskalya devam ediyor. – Ernst R.Hauschka
  • Hıristiyanlar, Paskalya ışığında yaşadıkları için umutlu insanlardır. – Kurt Heimbucher
  • Paskalya’da ilahi yaşamda bir patlama oldu: sadece Mesih’in mezarından taş yuvarlanmakla kalmadı, aynı zamanda dünyanın ve tüm kozmosun mezarının üzerindeki taş patladı. – Walter Hummer
  • Paskalya insanın geleceğidir. Burada planlandığı gibi yeniden insan olur. – Ağustos Everding
  • Paskalya güneşinin ışığında, dünyanın gizemleri farklı bir ışık alır. – Friedrich von Bodelschwingh
  • Mesih’in dirilişinden itibaren, şimdiki dünyaya yeni bir arındırıcı rüzgar esebilir. – Dietrich Bonhoeffer
  • Paskalya şu anlama gelir: Hayat! Aşk! Özgürlük! ölüme karşı zafer. ölümden diriliş. – Jacqueline Schneider
Haberler/yap/pf