En son güvenlik güncellemesi Windows'ta VPN'leri engelliyor

Leila

Global Mod
Global Mod
En son güvenlik güncellemesi Windows'ta VPN'leri engelliyor VPN kullanan Windows kullanıcıları, eğer şans eseri Nisan ayı güvenlik güncellemesini yüklemişlerse, sanal özel ağları olmadan yapmak zorunda kalacaklar. Microsoft, VPN'leri kırabileceğini kabul ediyor; bir düzeltme yolda.

En son güvenlik güncellemelerini hızlı bir şekilde yüklemek, milyonlarca Windows kullanıcısı için (iyi) bir reflekstir. Ne yazık ki bazen bu düzeltmeler can sıkıcı hatalara da neden olabiliyor. Bu durum Windows 10, Windows 11 ve Windows Server 2008 için VPN'leri engelleyebilecek Nisan güvenlik güncelleştirmesi (KB5036893).

NordVPN

6300 sunucular

111 kapsanan ülkeler

30 gün memnun kaldım veya iade edildi

10 eşzamanlı bağlantılar

Aylık Fiyat

Fikrimiz : Güvenlik ve anonimlik için çok iyi bir VPN

DAHA FAZLA GÖR

1

ExpressVPN

3000 sunucular

105 kapsanan ülkeler

30 gün memnun kaldım veya iade edildi

8 eşzamanlı bağlantılar

Aylık Fiyat

Fikrimiz : Piyasadaki en iyi VPN'lerden biri!

DAHA FAZLA GÖR

2

SiberGhost

12000 sunucular

100 kapsanan ülkeler

45 gün memnun kaldım veya iade edildi

7 eşzamanlı bağlantılar

Aylık Fiyat

Fikrimiz : Çok geniş bir ağa sahip mükemmel bir VPN

DAHA FAZLA GÖR

3

VPN olmadan veya güvenlik olmadan yaşamak, seçim yapmak zorunda kalacak

Microsoft, bir destek bildiriminde sorunu kabul etti: ” Windows cihazlarda VPN bağlantı hataları yaşanabilir » Bu güncellemeyi yükledikten sonra. Bu nedenle çok can sıkıcıdır ve vaat edilen düzeltmeyi beklerken ortaya çıkan geçici çözümler pek de heyecan verici değildir.

Toplu güncellemeyi (LCU) komut satırlarını kullanarak kaldırmak mümkündür (talimatlar birinci kişinin erişiminde değildir), ancak VPN daha sonra düzgün işleyişine kavuşursa, LCU'yu kaldırmak aynı zamanda önceki tüm güvenlik yamalarını da kaybetmek anlamına gelir. ! Bu pek iyi bir fikir değil…

Kurumsal kullanıcılar doğrudan Microsoft Destek'ten yardım isteyebilir. Bu, bir Windows güncellemesinin VPN'lerde sorunlara yol açtığı ilk sefer değil. Bir yıl önce bugün Microsoft, bir güncelleme sonrasında Windows 11'deki Wi-Fi VPN performansı sorununu zaten araştırıyordu.

🔴
01net'ten hiçbir haberi kaçırmamak için bizi Google Haberler ve WhatsApp'tan takip edin.
Opera One - Yapay zeka destekli web tarayıcısı

Opera One – Yapay zeka destekli web tarayıcısı

Yazan: Opera

Kaynak :

Microsoft