Taylor Swift'in listelerde aynı anda 32 şarkısı var; yeni albümündeki tüm parçalar da dahil

Shib

New member
Taylor Swift, Billboard listelerinde tarihi bir hafta geçirdi. Billboard listelerinde kesintisiz olarak ilk 14 sırada yer alıyor. 15. sırada yerini “Beautiful Things” şarkısıyla Benson Boone aldı. Ve: Yeni albümü “The Tortured Poets Departmanı”nın her şarkısı listelerde yer alıyor.

Daha sonra okuyun Reklamcılık

Endüstri veri analiz şirketi Luminate'e göre Swift'in çift albümü şimdiden 2,61 milyon sözde eşdeğer albüm birimine ulaştı. Eşdeğer albüm birimlerinin kayda değer 1,91 milyonu indirmeler, CD'ler, kasetler ve vinil şeklindeki geleneksel albüm satışlarından geliyor. Tek başına vinil 859.000 adet sattı; bu, yakın müzik tarihindeki en yüksek vinil satışıydı.

Taylor Swift, Beyoncé'yi tahtından indirdi

“The Tortured Poets Departmanı”, Beyoncé'nin bugüne kadar 228.000 kopya satan “Cowboy Carter” albümünü geride bırakarak 2024'ün en çok satan albümü oldu. Luminate'e göre Swift albümü aynı zamanda 891,34 milyon albüm dinlenmesine ulaştı; bu, bir albüm için bugüne kadarki en başarılı yayın haftasıydı. Yalnızca Post Malone ile kaydettiği “Fortnight” şarkısının videosu YouTube'da 50 milyondan fazla izlendi.

Yeni albümlerinin deluxe versiyonundaki 31 şarkının tamamı listelerde yer alıyor. Ama hepsi bu kadar değil: Swiftie'ler ayrıca 2019'dan (“Lover” albümünde) çıkana kadar “Cruel Summer” şarkısını da dinliyorlar. Bu, süperstarın Billboard listelerinde 100 yerden toplam 32'sini işgal ettiği anlamına geliyor; bu da Taylor Swift'in elindeki listelerin üçte biri.

Genel Bakış:

• 1. sıra: “İki Hafta” feat. Malone sonrası
  • 2. sıra: “Kötü Aşağı”
  • 3.lük: “Kırık Bir Kalple Yapabilirim”
  • 4. sıra: “İşkence Gören Şairler Bölümü”
  • 5. sıra: “Elveda, Londra”
  • 6. sıra: “Oğlum Sadece En Sevdiği Oyuncaklarını Kırıyor”
  • 7. sıra: “Ama Baba Onu Seviyorum”
  • 8. sıra: “Florida!!!” feat. Floransa + Makine
  • 9. sıra: “Küçük Yaşlı Benden Kim Korkar?”
  • 10. sıra: “Günah kadar suçlu mu?”
  • 11. sıra: “Slammer'ı Tazeleyin”
  • 12. sıra: “loml”
  • 13. sıra: “Simya”
  • 14. sıra: “Şimdiye Kadar Yaşamış En Küçük Adam”
  • 20. sıra: “Onu Düzeltebilirim (Hayır Gerçekten Yapabilirim)”
  • 21. sıra: “Clara Yay”
  • 23. sıra: “teşekkür ederim aIMee”
  • 24. sıra: “So Lisesi”
  • 25. sıra: “Kara Köpek”
  • 26. sıra: “seni geri getireceğim”
  • 30. sıra: “Albatros”
  • 32. sıra: “Kehanet”
  • 34. sıra: “Buradan Nefret Ediyorum”
  • 35. sıra: “Nasıl Bitti?”
  • Yer 36: “Chloe ya da Sam ya da Sophia ya da Marcus”
  • Yer 39: “İnsanların Pencerelerine Bakıyorum”
  • 41. sıra: “Zalim Yaz”
  • 44. sıra: “Cassandra”
  • Yer 46: “Peter”
  • 47. sıra: “Bolter”
  • Yer 51: “El Yazması”
  • 55. sıra: “Robin”
Swift: “Suskunum”

Bu, listenin 65 yıllık tarihinde bir hafta içinde kadınlar için en yüksek rakam. Genel olarak bakıldığında, “One Thing at a Time” adlı albümü 18 Mart 2023'te Billboard 200 listesine zirveden giriş yaptığında, bir haftada 36 şarkıyla listelerde daha fazla şarkıya sahip olan yalnızca Morgan Wallen oldu.

Swift, eski Twitter adındaki X platformunda şöyle yazdı: “Suskun kaldım. Bu albüme gösterdiğiniz sevgi beni tamamen şaşırttı.” “2,6 milyon – gerçekten ciddi misiniz? Dinlediğiniz, yayınladığınız ve hoş karşıladığınız için teşekkür ederim” İşkence gören Şairleri hayatınıza soktuğumda kendimi tamamen bunalmış hissediyorum.

Bu zaten Swift'in 14. bir numaralı albümü, yalnızca Beatles'ın daha fazla liste başarısı var, yani 19. Şimdilik, New York Times'ın yakın zamanda bahsettiği gibi Swift'in aşırı doygunluğuna dair bir işaret yok.

Haberler/s